Новини

  Запрошуємо долучитись до 16-ої Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця»

  Стартувала 16 Всеукраїнська благодійна акція під гаслом “Здорові немовлята!”

  Запршуємо долучитися до благодійної акції, яка триватиме з 1 квітня по 30 вересня. Кошти збиратимуться з метою придбання неотологічного медичного обладнання у дитячі лікарні України.

   

   

   

  20.04.2021 | Aдмін | Читати далі

  День довкілля

  Щороку в третю суботу квітня, коли планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні відзначають День довкілля. Головною його метою є поліпшення стану природи, привернення уваги громадськості до екологічних проблем держави. Долучаймося до акції з благоустрою "За чисте довкілля".

  Чистота нашої планети в наших руках! 

  17.04.2021 | Aдмін | Читати далі

  Новий Санітарний регламент

  Із 1 січня 2021 року вступив в дію новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я № 2205.

  Санітарний регламент визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти, а також структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (крім спеціальних закладів освіти) усіх форм власності.

  Санітарним регламентом визначаються санітарно-гігієнічні норми влаштування території, гігієнічні вимоги до будівель та приміщень: навчальних приміщень, вимоги до кабінетів інформатики, фізкультурно-спортивних приміщень,санітарно-гігієнічні вимоги до утримання басейнів. А також вимоги до приміщень допоміжного та підсобного призначення, санітарних вузлів, пансіонів (гуртожитків).

  Окрім цього, санрегламентом встановлюються вимоги до водопостачання, водовідведення та опалення, повітряно-теплового режиму, природного та штучного освітлення, допустимі рівні шуму та вібрації.

  Також санрегламентом встановлюються вимоги до організації освітнього процесу, гігієнічні правила складання розкладу навчальних занять та розподілу навчального навантаження протягом тижня, допустима сумарна кількість годин (навчальних занять) тижневого навантаження учнів, вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, організації харчування, медичного обслуговування тощо.

  Серед іншого, згідно новому регламенту, учні, які проживають на відстані більше 2 км від закладу освіти, повинні бути забезпечені транспортом для підвезення до шкіл.

  Працівники шкіл повинні проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення терміну цих оглядів працівники не можуть бути допущені до освітнього процесу.

  Також, згідно регламенту, забороняється оренда приміщень навчальних закладів не під освітні потреби. Встановлюються вимоги до благоустрою шкіл та визначаються відповідальні особи.

  Окрім цього регламент унормовує використання в закладах світи дротового або бездротового підключення до Інтернету. У разі використання бездротового підключення, обладнання має розміщуватися на висоті не менше 2 метрів від підлоги і вимикатися у поза навчальний час. Встановлюються вимоги до комп’ютерного обладнання в закладах освіти, зокрема, екран монітору має бути не менше 15 дюймів, якщо немає можливості використовувати персональні комп’ютери, а якщо використовуються ноутбуки — допускається розмір екрану в 14 дюймів, а також обов’язкова наявність мишки та клавіатури.

  Встановлюються вимоги до розміру меблів, для профілактики порушень постави учні не менше двох разів на рік мають пересаджуватися в інші ряди. Також учнів, які часто хворіють на ГРВІ, ангіни рекомендовано розміщувати в третьому ряду від вікна.

  Також новим санітарним регламентом прописано обов’язкову наявність в приміщені закладу внутрішнього санітарного вузла.

  Змінюються підходи до організації харчування, дозволяється організовувати кейтеринг, але за умови відповідності безпечності та якості харчових продуктів, які базуються на системі HACCP (концепція, що передбачає систематичну ідентифікацію, оцінку та управління небезпечними факторами, які впливають на безпечність продукції). Встановлено також низку обмежень щодо продуктів з вмістом солі, цукру, жирів.

   

  Санітарним регламентом також встановлюється перелік продуктів, які заборонено продавати в школах в буфетах та автоматах - снеки, м'ясні та рибні продукти промислового виробництва, ковбаси, сосиски, копчена та солона риба тощо. Встановлена група харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні - злакові, овочі, фрукти, молочні продукти.

  15.03.2021 | Aдмін | Читати далі

  День народження Тараса Шевченка

  Сьогодні виповнюється 207 років із дня народження одного з символів Української держави — надзвичайно талановитого українського поета і художника, прозаїка і етнографа  — Тараса Григоровича Шевченка.  Тарас Григорович народився в сім'ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю.

   За 47 років життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 — на засланні, а решту— під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець — поет, прозаїк, драматург, художник.

  Твори Тараса Шевченка перекладено понад ста мовами світу.

   

  У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити.

   

   

   

   

  09.03.2021 | Aдмін | Читати далі

  Сьогодні День вшанування пам’яті загиблих

  8 березня 1944 року село Сальницю було звільнено від нацистських окупантів.

  08.03.2021 | Aдмін | Читати далі

  Зі святом Весни

  07.03.2021 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 «20» 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
  Всього новин: 267