Новини

  День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

  26 лютого День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в пам’ять про одну з найважливіших подій української історії, що відбулася саме цього дня.

  У нашій школі пройшли заходи інформаційно-просвітницького напряму: класні години і перегляд документального фільму «Крим. Нескорений».

   

  27.02.2021 | Aдмін | Читати далі

  150 років від дня народження Лесі Українки

  Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки - української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.

   

  25.02.2021 | Aдмін | Читати далі

  Міжнародний день рідної мови

   

  Міжнародний день рідної мовидень, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

  Рідна Україна - мова солов’їна,

  Золоте колосся, маки у житах.

  Край воріт - калина, верба, яворина,

  Храми і світлиці в барвах-рушниках.

  Рідна Україна - то душі краплина,

  Пісня журавлина у ранковий час.

  Рідна Україна - то земля єдина,

  Що сходив ногами босими Тарас.

  Рідна Україна - за столом родина,

  Яром-долиною стелиться туман.

  Батькова розмова - тиха, вечорова,

  Мамина молитва - вічний талісман.

   

   

  21.02.2021 | Aдмін | Читати далі

  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

  Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

  Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни, повідомляє Укрінформ.

  Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

  Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. 

   Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. 

  27.01.2021 | Aдмін | Читати далі

  День Соборності України

  22.01.2021 | Aдмін | Читати далі

  11 січня – Всесвітній день ‘’спасибі ‘’

   

   

  “ Красно дякую”

  Стародавні мудреці вважали, що найбільша розкіш у житті – це розкіш людського спілкування. Тож українству споконвіку притаманні доброзичливість, чуйність, гуманізм та висока етична культура., в основі котрих лежить прагнення до злагоди та порозуміння.

  Одним з найпоширеніших виявів чемності та ввічливості в Україні є слово ”дякую”. Ми промовляємо його впродовж всього життя.

  Дякую ( дякувати, дяка) – висловлювати, виражати подяку.Бути вдячним за щось. Уживається, як слово, котрим виражається вдячність, за зроблене добро, виявлену увагу.

  Слово має численні підсиленні форми: ‘’гарно дякую‘’, ‘’файно дякую ‘’, ‘’ красно (красненько дякую)‘’,дуже дякую, які можуть в залежності від обставин, набувати емоційного забарвлення : виявляти елементарну подяку, задоволення, незадоволення, захват і навіть глузування. До того ж вимовляються з різною інтонацією.

  Не випадково слово ”дякую”стало частиною народного фольклору: ‘’Дякую тому, хто поїть і годує, та двічі тому, хто, хліб – сіль пам’ятає ‘’, ‘’Дякуєм цьому дому, не підемо до іншого ‘’, ‘’Спасибі додому не принесеш ‘’...

  ”Дякую” – слово справді чарівне, як то нас вчили дітьми. Бо як може бути не чарівним те, що викликає усмішку та радість. Сказати ”дякую” завжди приємно , бо слово має подвійний позитивний вплив: на того кого дякують, й на того хто дякує. Від добрих справ, за котрі ще й висловлюють подяку – стає світліше та приємніше на душі.

  Коли, де, і за що дякувати – залежить від вибору самої людини, та від її виховання. Є люди, які не дякують взагалі ні за що, бо вважають, що це не правильно чи просто хтось не заслуговує на їх подяку. Інші дякують за все і всюди, не зважаючи на те, чи є в тому потреба. Попри все, якщо й нема за що дякувати, а людина дякує – це робить її доброзичливішою. Подяка –прояв ввічливості. Вона – найкраща кінцівка коротенького спілкування.

  Промовлена з посмішкою, - дарує радість і добро навколишньому світу. Тож дякуйте і посміхайтесь. І уявіть, настільки досконалішим стане світ завдяки вам.

  11.01.2021 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 «15» 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
  Всього новин: 231