Національно-патріотичне виховання, зокрема військово-патріотичне, та громадянська освіта є складовими державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.
«Майбутнє Української держави й саме існування української незалежності неможливе без докорінного реформування системи військово-патріотичного виховання військовослужбовців, без її спрямування на становлення свідомих громадян і захисників незалежної України. Проблема військово-патріотичного виховання є однією з найважливіших, оскільки від її вирішення безпосередньо залежить майбутнє нашої нації» — такими є одні з перших рядків затвердженої в серпні Концепції військово-патріотичного виховання в системі Міністерства оборони України.
І з цими словами не можна не погодитися. Адже дійсно, саме на патріотизмі тримається віра у Збройні Сили України, у незнищенність нашої нації, в неминучу Перемогу над знахабнілим агресором. Саме тому в основу військово-патріотичного виховання покладено формування патріотизму як однієї з найвищих духовних цінностей, що проявляється в самовідданій любові громадянина до своєї Батьківщини, усвідомленій потребі та прагненні зміцнювати й захищати її.
У Міністерстві оборони сподіваються, що затверджена Концепція суттєво вплине на мотивацію військовослужбовців та потенційних рекрутів. Адже вона стимулює вивчення історії, конкретизує тематику заходів культури і дозвілля, закликає ставити в приклад героїчну боротьбу українського народу за створення власної держави та не менш героїчні подвиги Захисників та Захисниць під час відсічі нинішньої збройної агресії російської федерації.
Як відомо, військово-патріотичне виховання сьогодні є однією з основних складових національно-патріотичного, що має на меті становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян на основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.
Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості, згідно з усіма трьома концепціями, повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби Українського народу за самовизначення і творення власної держави, ідеалів свободи, соборності та державності.
Кожен українець повинен знати, що ми маємо понад тисячолітню традицію державності та захисту наших земель, куди входять княжа доба Русі, козацьке Військо Запорозьке, Українські Січові Стрільці, армії Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, учасники антибільшовицьких селянських повстань, загони Карпатської Січі, Української повстанської армії, українці-повстанці у сталінських концтаборах, учасники дисидентського руху.
Також патріотичне виховання здійснюється на прикладах мужності та героїзму учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013–2014 роках, Героїв Небесної Сотні, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях, спротиву окупації та анексії Автономної Республіки Крим російською федерацією, війни рф проти України.
У Міністерстві оборони України переконані, що незабаром в Україні запрацює насправді робоча система військово-патріотичного виховання — від уроків «Захисту України» в школах до створення в системі Міноборони соціально-культурної інфраструктури військово-патріотичного виховання, яка буде постійно апробовувати та впроваджувати нові форми освітньо-пізнавальної та практично-пізнавальної діяльності у сфері військово-патріотичного виховання. Для цього буде використано найкращий світовий та український досвід.
Флешмоб «Прапор Перемоги»
#прапорперемоги2025
Учні 5 і 8 класів взяли участь у патріотичному Флешмобі «Прапор Перемоги» до річниці початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Учні створили символи нашої боротьби за свободу та незалежність - герб, прапор, серце., які символізують ПЕРЕМОГУ, свободу і боротьбу за незалежність, єдність та патріотизм, шану захисникам, вірність і чистоту серця.
.jpg)
.jpg)
Третя річниця повномасштабного російського вторгнення в Україну
24 лютого 2022 року росіяни розпочали повномасштабну війну проти України. Це був лише новий етап війни за Незалежність, яку росія розв’язала проти нашої країни в ці ж лютневі дні 11 років тому. Три роки від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ці дні стали випробуванням для кожного з нас, але водночас вони стали символом нашої мужності та єдності.
Учні та вчителі ліцею не залишились осторонь. Відбулося покладання квітів до меморіальних дошок загиблим воїнам - односельцям в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Вшанували хвилиною мовчання - воїнів, які віддали своє життя заради нашого майбутнього, і всіх мирних людей, які безневинно загинули.
Пройшов патріотичний захід "Нація нескорених". Цей захід присвячений стійкості та незламності українців! Під час якого згадали героїв України Хмільницького району, а також наших земляків односельчан, які полягли за нашу незалежність, за наше мирне майбутнє та вшанували хвилиною мовчання память жертв війни. Години спілкування "Герої завжди поміж нас" 8 клас, "Три роки незламності і стійкості українського народу" 10 клас.
Схиляємо в скорботі голови перед тими, хто віддав своє життя, захищаючи нас, і безмежно дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне майбуття!
Вічна пам’ять, слава і честь загиблим захисникам!
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Міжнародний день рідної мови
21 лютого День рідної мови відзначають у всьому світі. Мова – найбільше і найдорожче добро кожної людини, скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава. Наша мова – це душа мільйонів українців, загартована у вихорах історії і відточена майстрами слова.
До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Сальницького ліцею, в якому відбулися такі заходи: учні 11 класу зняли відео-інтерв’ю «Як знають українську мову в нашому ліцеї та поза ним?», онлайн вікторини «Ми знаємо українську мову» 5-7, «Назвіть українською» 8-9, «Що обрати?» 10-11, години спілкування «Передаймо, нащадкам наш найбільший скарб - рідну мову» 8 клас.
Нехай рідна мова буде джерелом натхнення, єднання та гордості для кожного з нас. Бережімо та примножуймо її багатство!
.jpg)
День пам’яті Героїв Небесної сотні
20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні.
Саме цього дня у 2014 році в середмісті Києва загинуло найбільше активістів Євромайдану — 48.
Наша боротьба за незалежність, територіальну цілісність та ідеали Майдану триває донині. Памʼятаємо.
Наш ліцей доєднався дистанційно до вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та усіх воїнів, які загинули під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України. Переглянули онлайн відео «День пам’яті Героїв Небесної Сотні», провели години спілкування "Небесна сотня" - це герої нашого часу" (5 клас).
ФОТОФЛЕШМОБ "#УКРАЇНА_ЄДНАЄ_2025" до Дня єднання УКРАЇНИ
16 лютого українці вчетверте відзначали День єднання. Це свято було створене за тиждень до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. День єднання нагадує усім громадянам про їхню незламність та мужність.
З нагоди Дня Єднання України учні ліцею взяли участь у фотофлешмобі «Україна єднає» 2025. У класах відбулися тематичні онлайн-заходи, під час яких діти брали участь в онлайн-вікторинах, переглянули презентації, патріотичні відеоролики, дізналися про історію виникнення свята та обговорили його важливість.
.jpg)
.png)
Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ
10 лютого у Сальницькому ліцеї пройшов благодійний ярмарок на підтримку Збройних Сил України, який організували учні 6 класу, їх батьки та класний керівник Чехівська О.П..
На ярмарку продавалися різноманітні смаколики все, що подобається нашим дітям.
Відвідавши ярмарок, кожен підтримав наших захисників. Адже допомога героям-бійцям, які захищають нашу Україну, боряться за наше майбутнє – це обов’язок кожного з нас.
Дякуємо батькам і всім, хто долучився до цього заходу, за активність, ініціативність, небайдужість і підтримку наших Збройних Сил!
.jpg)
Робимо все, що можемо разом, для нашої ПЕРЕМОГИ.
Свято Олімпійського прапора