Безпека дітей в інтернеті

Безпека дітей в Інтернеті  

Iнтернет може бути прекрасним місцем для навчання дітей, їхнього дозвілля та розваг, спілкування зі шкільними друзями або просто місцем, де вони можуть відпочивати чи щось досліджувати. Але всесвітня павутина може бути небезпечною для дітей. Перш ніж ви дозволите дитині виходити в он-лайн без вашого нагляду, встановіть правила користування Інтернетом і домовтеся з дитиною, що вона буде їх дотримуватися. Якщо ви не знаєте, з чого почати, ось кілька порад, які допоможуть навчити дітей безпечно користуватися Iнтернетом.

 

10 правил, яким потрібно навчити дітей, щоб підвищити їхню безпеку у Web

1.     Заохочуйте свою дитину ділитися з вами своїм досвідом роботи в Iнтернеті. Насолоджуйтеся Iнтернетом разом зі своїми дітьми.

2.     Привчайте своїх дітей довіряти інтуїції. Якщо щось в он- лайні примушує їх нервувати, вони повинні вам про це повідомити.

3.     Якщо ваші діти відвідують чат-кімнати, використовують програми обміну миттєвими повідомленнями, грають в он-лайні у відеоігри або роблять щось інше в Iнтернеті, для цього вимагається ім'я користувача, за яким його можна було б ідентифікувати. Допоможіть дітям правильно вибрати ім'я й перевірте, щоб воно не відображало ніякої особистої інформації про них.

4.     Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не давали своєї адреси, номера телефону або іншої персональної інформації, включаючи інформацію про те, в яку школу вони ходять або де їм подобається гратися чи відпочивати.

5.     Поясніть своїм дітям, що різниця між правильним і неправильним в Інтернеті така ж, як і в реальному житті.

6.     Розкажіть своїм дітям, як виявляти повагу до інших в он- лайні. Переконайте їх, що правил культурної поведінки треба дотримуватися не тільки в реальному житті, але й тоді, коли знаходишся за комп'ютером.

7.     Виховуйте у ваших дітей повагу до чужої власності в он- лайні. Поясніть їм, що створення незаконних копій творів інших людей: музики, відеоігор, програм - це все одно, що крадіжка товару в магазині.

8.     Накажіть своїм дітям ніколи не зустрічатися зі своїми он- лайн-друзями особисто. Поясніть їм, що вони можуть бути не тими, за кого себе видають.

9.     Попередьте своїх дітей, що не все, що вони читають або бачать в он-лайні, є правдивим. Заохочуйте їх запитувати про це, якщо вони в чомусь невпевнені.

 

10.  Контролюйте, що роблять ваші діти в он-лайні, за допомогою найсучасніших програм Iнтернету. Батьківський контроль може допомогти фільтрувати шкідливий вміст, здійснювати моніторинг сайтів, які відвідують ваші діти, та з'ясовувати, що вони там роблять.